سقف عرشه فولادی

یکی از فاکتورهای صنعتی سازی، سرعت بالای اجرا و حذف متریال و روش های سنتی وقت گیر و پرهزینه می باشد. یکی از بخش های ساختمان که تاثیر فوق العاده ای در سرعت ساخت دارد ،سقف می باشد.اگر در اجرای سقف از روش های نوین استفاده شود،پروژه در دوره زمانی کوتاه و بسیار مناسبی اجرا میشود .سقف کامپوزیت عرشه فولادی یکی از روش های نوین اجرای سازه میباشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد.

معرفی سقف عرشه فولادی(متال دک)

سقف عرشه فولادی(متال دک) با ورقه های گالوانیزه ذوذنقه ای شکل آجدار بدون استفاده از میلگرد و حذف قالب بندی اجرا می شود .وزن این سقف نسبت به سقف های مشابه حدود 30 تا 60 درصد کمتر میباشد و سرعت اجرای این سقف حدود12 برابر بیشتر از سقف های معمولی مانند دال بتنی و تیرچه بلوک می باشد.

ویژگی های سقف عرشه فولادی(متال دک)

بتن ریزی در این سقف از سطح بسیار صاف و یکپارچه برخوردار است که پس از آن نیاز به کف سازی و پوکه ریزی نمی باشد و با سرعت بالا آماده عملیات نازک کاری می باشد.

در این سیستم ، قالب بندی که یکی از مشکلات اجرایی ساختمان میباشد ،حذف گردیده و اجرای سقف را با سرعت بالا عملی میکند و این امکان وجود دارد که بعد از تکمیل شبکه های تاسیساتی به صورت یکجا نسبت به بتن ریزی تمام سقف و طبقات اقدام نمود.

نصب ورقه ها بدون جوشکاری و فقط با میخ های فولادی انجام می شود.

در این سیستم امکان اجرای سقف و بتن ریزی در کلیه طبقات ساختمان های چند طبقه در یک زمان قابل انجام می باشد.

مراحل اجراء

  • دپو و انتقال به طبقات.
  • جاگذاری عرشه های فولادی.
  • نصب میلگرد و گل میخ.
  • بتن ریزی.